Norėtume kreiptis į visus vaistinių atstovus ir priminti, kad nuo 2019 metų, vasario 9 dienos, įsigalioja Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2011/62/ES (Falsifikuotų vaistų direktyva), kurioje numatytos priemonės, padėsiančios užkirsti kelią nelegalių vaistų patekimui į mūsų rinkas.

Direktyvoje numatytas specialus vaistų žymėjimo standartas ir jau labai greitai naujos vaistų pakuotės pasirodys rinkoje. Todėl maloniai kviečiame visas vaistines Lietuvoje, nepriklausomai nuo  dydžio ar veiklos intensyvumo pradėti pasiruošimo darbus jau dabar, kad visi reikalingi techniniai ir organizaciniai klausimai būtų išspręsti laiku ir receptinių vaistų autentiškumas būtų patikrintas visuose tiekimo grandinės etapuose.

Vaistų distributoriai privalo prisijungti prie nacionalinės vaistų verifikacijos sistemos. Tam, kad būtų galima ja naudotis, reikia kreiptis į Nacionalinę vaistų verifikacijos organizaciją, taip pat susisiekti su savo techniniu (IT) partneriu (skyriumi įmonės viduje arba išoriniu IT paslaugų tiekėju) ir susikurti vartotojo sąsają tarp vaistinės ir nacionalinės vaistų verifikacijos sistemos.

Maloniai dėkojame visoms, jau prisijungusioms vaistinėms ir vaistinių tinklams ir primename, kad vaistinių tinklams prikaustančios vaistinės jungiasi centralizuotai, todėl jeigu esate vaistinių tinklui priklausanti vaistinė, visus klausimus kviečiame aptarti su savo centrine būstine.

Dėl išsamesnės informacijos ir registracijos, maloniai kviestume vaistines kreiptis į Nacionalinę Vaistų Verifikacijos Organizaciją el. paštu info@nvvo.lt arba telefonu +370 5 216 0003, taip pat registruotis galite ir internetu. Daugiau informacijos galite rasti www.nvvo.lt.

NVVO